X
تبلیغات
زولا

آمار

سه‌شنبه 31 مرداد 1396 ساعت 19:16

بنابر گزارش خبرگزاری مهر:

در سرشماری سال  ۹۵ تعداد مردان متاهل  از زنان متاهل  بیشتر شده است.

 ((در سرشماری ۹۵ تعداد مردان دارای همسر ۲۱ میلیون و ۲۵۹ هزار و ۲۶۹ نفر اعلام شده است در حالی که زنان دارای همسر ۲۱ میلیون و ۱۴۰ هزار و ۵۲۳ نفر سرشماری شده اند. از آنجا که در شرایط فرهنگی و اعتقادی ایرانیان امکان چند همسری از سوی زنان وجود ندارد، جای سوال این است که چگونه زنان دارای همسر حدود ۱۱۸ هزار نفر کمتر از مردان هستند؟ جمعیت شناسان هیچ توجیه جمعیت شناختی برای توضیح این آمار ندارند و مرکز آمار ایران می گوید جداول نهایی نیست و احتمالا اشتباه شده است.))

به زبان ساده یعنی اینکه تعدادی از زنان در ایران بیش از یک همسر دارند.

فارغ از تمام توضیحات و توجیهات فنی جمعیت شناسان و متخصصان مرکز آمار، بایست گفت این آمار نشان از آشکار شدن نشانه های  زوال و فروپاشی اخلاقی یک  جامعه است.

لینک خبر:

http://www.mehrnews.com/news/4060217

نظرات (5)
چهارشنبه 1 شهریور 1396 ساعت 12:39
در این که جامعه ی ما از نظر اخلاقی پکیده که بحثی نیست ولی به نظر من این مورد خیلی ربطی به وضعیت اخلاقی جامعه نداره. حتما سوتی ثبت آماره. وگرنه کسی که چندتا شوهر داره که نمیاد به سرشماری اعلام کنه!
پنج‌شنبه 2 شهریور 1396 ساعت 02:21
آمارشون اشتباه بوده مثل همیشه
پنج‌شنبه 2 شهریور 1396 ساعت 23:53
یه جا فکر کنم یکی گفته بود این آمار نهایی نبوده و اینا! حالا نمی دونم آمار نهایی بوده یا نه. اما اگه این طور باشه، یه احتمال اینه که یه عده ای از این زنا صیغه ای بودن. مردا حاضر شدن اعلام کنن که زن صیغه ای دارن، ولی زنا حاضر نشدن و چون چیزی تو شناسنامه شون ثبت نشده بوده، اونا هم چیزی رو اعلام نکردن.
ولی کلا آمار جالبی بود .
جمعه 3 شهریور 1396 ساعت 16:10
نمیدونم چرا خندم گرفت!!
شنبه 4 شهریور 1396 ساعت 08:11
حیف از نام ایران و ایرونی!!!
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد